Anhyfloors

Wylewki podłogowe anhydrytowe – 4 najczęstsze pytania

Spis treści

Podkład pod posadzkę zawsze jest tematem największych dyskusji szczególnie wśród inwestorów. W poniższym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania odnośnie wylewek podłogowych.

Do czego służy wylewka podłogowa

Jest ona swego rodzaju zabezpieczeniem, gwarantującym trwałość posadzki. Dzięki niej możemy uniknąć np. spękań na kafelkach. Dodatkowo pod jej wartstwą znajdują się przewody grzewcze, instalacja wodna czy kanalizacja. Pełni również funkcję dociążającą. Dobra wylewka charakteryzuje się przede wszystkim trwałością oraz wytrzymałością. Cała sztuka polega na tym aby podłoże nie ulegało zniszczeniu pod wpływem ciężaru. Kluczem do sukcesu najczęściej bywa dokładnie rozłożenie wylewki po całej powierzchni.

Kiedy najlepiej wykorzystać wylewkę anhydrytową?

WYLEWKA ANHYDRYTOWA – zapewnia równość podkładu. Występuje w płynnej konsystencji. Jego największa wada jest brak możliwości wykorzystania go na zewnątrz. Wynika to z jej konstrukcji higroskopijnej, która nie sprawdza się w miejscach narażonych na wilgoć. Atutem natomiast jest możliwość wykorzystania go na dużych powierzchniach bez konieczności wprowadzania nacięć dylatacyjnych.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W ARTYKULEPOSADKI ANHYDRYTOWE

Wylewka anhydrytowa najlepiej sprawdzi się w przypadku podkładu pod ogrzewanie podłogowe. Cechuje się ona wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła dlatego jej wykorzystanie da najlepszy efekt. Dodatkowo jest to najszybsza metoda utwardzania podłoża.

Jak wykonać wylewkę?

– upewnij się, że temperatura zarówno podłoża jak i otoczenia wynosi między 5 a 25 stopni Celsjusza
– dokładnie wyczyść podłoże, na którym ma zostać położona wylewka;
– upewnij się, że podłoga jest sucha;
– gotową mieszankę rozrób z wodą w odpowiedniej maszynie;
– za pomocą węża wylewkę przetransportuj na strop;
– jeżeli wylewka potrzebuje dodatkowego rozcieńczenia zmieszaj ją z wodą w betoniarce lub wiadrze;
wylewkę podłogową rozłóż równo za pomocą maszyny;
– płynna zaprawę odpowiednio wymieszaj aby odpowietrzyć wylewkę w czasie zasychania;

Jak dbać o wylewkę podłogową, anhydrytową?

W przypadku wylewek anhydrytowych sprawa jest dość prosta. Wystarczy wietrzyć pomieszczenie przez ok. 2-3 dni. od momentu wylania posadzki.