Coraz więcej ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoich domach. Najczęściej to rozwiązanie jest wykorzystywane w łazienkach. Jeszcze niedawno był to synonim luksusu, kojarzony z dużymi wydatkami, nakładem pracy i długotrwałym remontem. Obecnie trend ten się zmienia i wylewki na ogrzewanie podłogowe są coraz częściej spotykane.
Przede wszystkim pracę należy rozpocząć od przygotowania dokładnego planu rozmieszczenia całej instalacji. Pozwoli nam to w przyszłości na kontrolowanie przepływu ciepła na przestrzeni całego mieszkania. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobrania pętli do każdego z pomieszczeń. Bez planu jest to praktycznie niemożliwe.
W przypadku wylewek cementowych grubość mieszanki nad rurami powinna wynosić nie mniej niż 6 cm. Warto do gotowej mieszanki dołożyć kilka preparatów, które poprawią jej jakość. Rozpoczęcie wygrzewania podkładu powinno nastąpić najszybciej po 3 tygodniach w kilku etapach. Każdy etap to podniesienie temperatury o kilka stopni tak aby po tygodniu osiągnąć jej wysokość docelową. Po tym zabiegu stopniowo ja obniżamy.
Jeżeli chodzi o wylewki anhydrytowe to grubość podkładu nad rurkami może wynosić 3 cm. Wygrzewanie podłogi można zacząć już po tygodniu, z zachowaniem podobnych reguł jak w przypadku cementu.
1. Pracę wykonuj tylko w pomieszczeniach, które posiadają już okna i drzwi.
2. Upewnij się, że budynek jest zabezpieczony przed wilgocią
3. Sprawdź czy wszystkie kable, które powinny iść pod podłoga zostały już tam umieszczone.
4. Przejdź do wykładania wylewki