Gk Budownictwo

Posadzki anhydrytowe

Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie ekologiczne podejście do architektury wnętrz. Oczywiście ciężko tutaj mówić o produkcie w 100% naturalnym, mimo to są one o wiele bardziej przyjazne środowisku. Nie każda firma może się pochwalić takim rodzajem posadzek, a każdy wykonawca powinien mieć na potwierdzenie odpowiedni dokument, który to potwierdzi. Należy zapytać wykonawce o to czy posiada atest higieniczny potwierdzający jakość wylewki.

Wylewki anhydrytowe są dobrym wyborem przy tworzeniu wszelakich podkładów podłogowych wypoziomowanych pod:

a) kamienie

b) płytki ceramiczne

c) panele laminowane.

Dzięki temu, że świetnie współgrają z warstwami kleju można je wykorzystać jako podłoże pod panele, parkiety, dywany czy posadzki dekoracyjne.

Posadzki anhydrytowe znacznie lepiej prezentują się niż wylewki betonowe. Po pierwsze są one materiałem o wiele trwalszym. Nawet po wielu latach nie poddadzą się kruszeniu bądź pękaniu. Dodatkowym atutem jest brak występowania pęcherzyków powietrza, które są zmorą wylewek betonowych, a także o wiele krótszy okres schnięcia posadzki. Pracę przy anhydrytach przyspiesza również fakt, że nie wymagają one dodatkowe zbrojenia. Ważną kwestią jest możliwość podłączenie ogrzewania podłogowego już po tygodniu od momentu wylania posadzki, a do tego ciepło przewodzone jest o wiele lepiej niż w przypadku betonu.

Jednak coś za coś. Minusem przy wyborze wylewek anhydrytowych jest ich cena, która znacznie przewyższa koszt posadzek betonowych. Warto zwrócić uwagę, że te koszty nam się później zwrócą w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Wszystko to sprawia, że wybór posadzek anhydrytowych to dobra inwestycja na długie lata.