Dokładność przy kładzeniu wylewek to podstawa. Jeżeli na tym etapie nie wykonamy dobrej roboty, koszty wykonania posadzki finalnie będą większe. Dodatkowo skrupulatnie wylany anhydryt wpłynie pozytywnie na pozbycie się mostków termicznych, które powstają w wyniku źle ułożonego styropianu.
1. Po pierwsze należy dobrać odpowiedni rodzaj styropianu prawidłowy dla danej realizacji;
2. Upewnij się, że styropian, który wybrałeś nadaję się do izolacji podłóg ( chodzi tutaj głównie o twardość styropianu )
3. Sprawdź czy styropian jest poprawnie ułożony ( jeżeli będzie krzywo, wylewka samopoziomująca nie będzie w stanie tego wyrównać )
4. Zmierz czy na całej płaszczyźnie nie ma różnicy w wysokości wyższej niż 1,5 cm
5. Dokładnie rozłóż styropian po całej powierzchni. Pomóc w tym może cienko wylana warstwa chudego betonu.
POPRAWNIE PRZYGOTOWANE PODŁOŻE SPRAWI, ŻE UNIKNIEMY PROBLEMÓW Z PĘKAJĄCYMI POSADZKAMI DŁUGO PO WYLANIU WYLEWKI PODŁOGOWEJ SAMOPOZIOMUJĄCEJ.
Na dobrze przygotowane podłoże pod wylewkę składa się kilka elementów. Po pierwsze i najważniejsze należy dokonać wszelkich starań aby podłoga, na która będzie wylana posadzka była sucha. Kolejnym krokiem będzie staranne wypełnienie wszelkich szczelin oraz wyrównanie podłoża. Jeżeli mamy pewność, że wszystko jest zrobione poprawnie możemy przejść do nakładania taśm dylatacyjnych do ścian. Wszystkie elementy, które wystają ponad posadzkę należy dylatować poprzez nałożenie podwójnej warstwy tej taśmy. Jeżeli posiadamy ogrzewanie podłogowe należy wszystkie elementy przytwierdzić dokładnie do styropianu. Wykonanie tej czynności w odpowiedni sposób zapobiegnie unoszeniu się rur w czasie wylewania.