Gk Budownictwo

Jaki beton wybrać pod ogrzewanie podłogowe ?

Spis treści

Dla osób budujących dom od podstaw, istnieje szereg możliwości wprowadzenia dla swojego budynku, różnych rozwiązań technicznych. Stale pojawiają się innowacyjne elementy, poprawiające funkcjonalność domu.

Jednym z takich udogodnień jest ogrzewanie podłogowe, które po wprowadzeniu na rynek zyskało niemałą popularność, przez wzgląd na wygodę oraz dużą wydajność

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to sposób często spotykany, zarówno w nowoczesnych domach jaki i budynkach biurowych. Zastosowanie u siebie tego rodzaju ogrzewania, umożliwia wyeliminowanie standardowych kaloryferów, nierzadko zaburzających estetykę pomieszczeń, oraz zabierających przestrzeń pomieszczenia. Wielokrotnie stosuje się je, jako uzupełnienie systemu ogrzewania, a nie  główne źródło ciepła. System ten doskonale sprawdza się w łazienkach, zapewniając pod stopami przyjemne ciepło.

W Polsce najpopularniejszym rodzajem ogrzewania podłogowego, jest to z wykorzystaniem obiegu wodnego, ale zdarzają się również systemy, gdzie do zapewnienia ciepła wykorzystywana jest energia elektryczna.

Jaki beton wybrać podczas zakładania ogrzewania podłogowego?

Częstym, podstawowym błędem podczas zakładania ogrzewania podłogowego, jest niewłaściwy dobór betonu.  Standardowo w Polsce, podkłady podłogowe wykonane zostają przez maszynę, gdzie wykorzystana zostaje wtedy zaprawa posiadającą półsuchą konsystencję. Następnie rozprowadza się ją poprzez mechaniczne wyrównanie oraz zatarcie. Taki sposób rozprowadzenia powoduje, powstawanie wewnątrz struktury betonu pęcherzyków powietrza. Powietrze jest doskonałym izolatorem ciepła, przez co pojawienie się go w strukturze betonu, znacznie obniża wydajność grzewczą.

Najlepszym wyborem dla tego typu ogrzewania jest wylewka anhydrytowa. Materiał ten cechuje nawet dwukrotnie wyższy współczynnik przewodzenia, emitowanego przez rury ciepła. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, zapewniamy sobie wydajniejsze ogrzewanie.

Cena wylewki anhydrytowej

Cena tego materiału zaczyna się już od 40 zł za m2, wiele firm podaje różne stawki – zależne jest to od wielu czynników takich jak: marża jaką ustala firma, transport materiału, jego jakość czy ilość.

Jeżeli planują Państwo zastosowanie w swoim domu, udogodnienia jakim jest ogrzewanie podłogowe, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej Poznańskiej firmy anhyflors. Oferujemy wylewki podłogowe, samopoziomujące w Poznaniu, z użyciem materiału najwyżej jakości.